Створення КС

Ідея створення Кредитної спілки «Єднання через Природний Закон» у м. Марганець виникла у кулуарах Марганецької виконавчої міської Ради у заступника міського Голови Володимира Юрієвича Слінченко. Він поділився цією думкою з Трифоновим Миколою Васильовичем, сказавши: «Тобі, Миколо Васильовичу, люди у місті повірять, а їхню довіру треба виправдати». Так Микола Васильович почав черпати інформацію з усіх відомих джерел про кредитну кооперацію. Першим був Інтернет, з якого було почерпнуто інформацію про діяльність кредитних спілок у Канаді, Німеччині та Україні. У відрядженні до м. Білої Церкви вперше Микола Васильович зустрівся з Головою правління Кредитної спілки, яка подарувала посібник для Кредитних спілок. Далі була робота по підготовці пакету документів для проведення Засновницької конференції, консультації, поради та запрошення знайомих, друзів у раду засновників. Серед них були керівник Міськводоканалу Бабушкін С.П., Голова правління готелю «Інтурист» з м. Запоріжжя Красноперов Г.В., вчитель Університету Махаріші Махеш Йогі (м. Львів) Ахметгалієв А.М., астролог Личман А.А., Трифонов Сергій — комп’ютерна та інформаційна підтримка, та інші.

Через 3 місяці в нас було більше 50 засновників (відповідно до Закону України Про кредитні спілки) і 14 квітня 2003 року об 11:00 годині у приміщенні виконкому ми провели засновницьку конференцію, на якій Головою Спостережної ради була обрана Трифонова В.М., Головою правління одноголосно обрали Трифонова М.В., Головою Кредитного комітету — Козіна В.М. і Ревізійну комісію очолила Коновалова В.К. Далі пішла робота по реєстрації Кредитної спілки і 01 серпня 2003 року Національний банк затвердив Статут КС, 20 серпня 2003 року обласним Управління Юстиції видано свідоцтво № 662, 24 червня 2004 року – Свідоцтво про реєстрацію фінансової Установи і Ліцензію № 931-Л.

Станом на 31 грудня 2010 року членами кредитної спілки стали 3158 осіб. Активи кредитної спілки складають 6 991 670 гривень. Наша кредитна спілка є членом ВАКС (Всеукраїнська Асоціація Кредитних спілок), АКСДО (Асоціація Кредитних спілок Дніпропетровській області), ОКС (Об’єднана Кредитна спілка). Також наша кредитна спілка була учасником проведення Громадською спілкою зовнішньоекономічних зв’язків з NFA по підготовці викладачів-інструкторів навчальної програми «Фінансове управління фермерським господарств», яку проводили Віце-президент НАКСУ Л. Кравченко та експерт США і фінансового та управління К. Мейкен в м. Запоріжжі.

Наша Кредитна спілка приймала участь у першому «Всеукраїнському селянському Віче» за участю Голови Комітету Верховної Ради, Президента АФЗУ Івана Томича, активно приймала участь у Засновницькій конференції Всеукраїнськії Асоціації Кредитних спілок. Голову Правління Миколу Трифонова було обрано в Наглядовий комітет ВАКС.

Також Голова правління приймав участь у Х звітно-вибірній конференції НАКСУ (Національної Асоціації Кредитних спілок України), VII щорічній конференції мікро-фінансових Організацій в регіоні Центральної і східної Європи та СНД у Варшаві, Польща

Таким чином, є підстави вважати, що процес відродження кредитної кооперації в Дніпропетровському регіоні розпочався. Головними пріоритетами кредитної спілки є:

— Розвиток мережі діяльності Кредитної спілки «Єднання через Природний Закон» по всій Дніпропетровській області;

— Вдосконалення розширення спектру послуг, що надаються Кредитною спілкою своїм членам;

— Підвищення рівня конкурентоспроможності в порівнянні з іншими кредитними установами, які працюють на аграрному ринку;

— Забезпечення фінансової стабільності діяльності мережі селянської кредитної кооперації регіону;

— Вдосконалення менеджменту Кредитної спілки «Єднання через Природний Закон» та регіональні кредитно-кооперативної системи взагалі на рівні світових вимог. Підвищення рівня професійної підготовки членів органів управління;

— Зменшення ризиків неповернення кредитів.

— Забезпечення фінансової стабільності, цілісності, відкритості, прозорості;

— Маркетинг та маркетингова стратегія. Вдосконалення та розширення спектру послуг.